def helloWorld():

Witaj!

Cieszę się, że tu trafiłeś i czytasz ten post. Jest to mój pierwszy blogowy wpis i chciałbym się przywitać. Nazywam się Rafał i na co dzień zajmuje się serwerami i sieciami. Ten blog powstał, ponieważ w swojej pracy (a serwerami zajmuję się już od 15 lat) często trafiam na różne problemy, których rozwiązanie nie jest ani proste, ani oczywiste. Tutaj chcę się tą wiedzą z Tobą podzielić.  Nie chciałbym jednak by ten blog był czysto techniczny. Nierzadko mam styczność z Użytkownikami najróżniejszych usług czy systemów. Zauważyłem, że często ich pojęcie i punkt widzenia są kompletnie inne niż moje. Czasami prowadzi to do zadziwiających lub wręcz zabawnych sytuacji. Na tej stronie zaprezentować chcę swój punkt widzenia – świat widziany zza „czarnych okienek” – świat który dla wielu (nawet osób związanych z IT) jest trudny i niezrozumiały.

Do tej pory rozwiązania najciekawszych i najtrudniejszych problemów zapisywałem na swoim serwerze – w plikach tekstowych z prefiksem „howto”. Myślę, że nadszedł czas by to zmienić i zacząć się tą wiedzą dzielić. Mam nadzieję, że komuś w ten sposób pomogę. Zapraszam do czytania i komentowania. Twój odzew da mi pewność, że czas poświęcony na pisanie tego bloga nie był czasem straconym.

P.S. Oryginalny tytuł pierwszego wpisu na WordPress`ie – „Witaj, świecie” całkiem mi pasował, ale widząc ile w sieci jest wpisów z takim właśnie tytułem postanowiłem go przepisać na swoje serwerowe realia. Czy wiesz już w jakim języku jest ten tytuł?

 

Autor

Rafał Wilk

Administrator systemów Unixowych z 15 letnim doświadczeniem, specjalista od FreeBSD, Windows Admin, inżynier sieci i przedsiębiorca, a prywatnie myśliwy, niedzielny gracz i tata pięcioletniej Nadii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *